760 GR. doğan Yusuf

760 gr doğan yusuf

760 GR. doğan Yusuf

Uzun bir tedavi oldu. Aşılamalar tutmadı ve sonunda karar verdik tüp bebek yaptırmaya. Şükürler olsun ilk seferde tuttu. Hamileliğimin ilk günlerinden beri bende olan gizli idrar yolu enfeksiyonu yüzünden suyum boşaldı ve doğum başladı.22 eylül 2012 de hastanede sadece çığlık atıyordum doğurmayacam diye  ama doktor eşimle konuşmuş ikna etmiş doğumhane’ye ağlayarak girdim. 

Doğum boyunca ağladım. Sadece oğlum’un minik ayağını gördüm siyahtı. Bayılmışım ve ayılınca Yusuf’um diye sayıkladığımı hatırlıyorum. 25 haftalık 760gr doğdu iki gün sonra 660 gr’a düştü. İlk gün yanına inemedim ertesi gün yanına zorla indim. Benim geldiğimi hissedince tekme attı kuzum üç gün yaşar demiş doktorlar ama Allah’a Şükür Yusuf yanımızda.
 Zor günler yaşadık. Oğlum küvezde bi çok hastalık geçirdi. Kanına mikrop karıştı zatüre oldu. Bir yandan da  gr gr kilo alışı devam etti. 

Sonunda bir telefon ‘ Annesi hazırlıklı gel emzirmeye, belki bugün taburcu olursunuz ‘  

Dünyalar benim olmuştu.O gün yaşadığımı anladım emzirmeye gittim ve ertesi gün evimize geldik mucizemle. Doktor yürüyemez, konuşamaz, duyamaz, göremez demişti. Şimdi bırakın yürümeyi  koşuyor. Konuşmayı tam beceremiyor ama bunada şükür. Duymak deseniz çıt sesini bile duyuyor. Benim göremediğim şeyleri görebiliyor. Allah’a ne kadar şükür etsem azdır. Şimdiki durumumuz normal yaşıtlarının alt sınırında. Kronik 21 aylık düzeltilmiş 18 aylık. 75 cm boyu 10 kilo ufak tefek sağlık sorunlarımız var ama buna da şükür.  

Bütün prematüre mucizelere sağlık diliyorum. 
Ayşe KARGI
Yusuf’un Annesiİlgili Mesajlar

Leave a Comment