Anne Olmadan Prematüre Annesi Olmak

 

 

Blogumda bugün Konuk Yazar 25 Haftalık doğan ikiz bebeklerin Annesi Rabia hn. var. Kendisi yazıyor ve sizlerle paylaşmak istedi. Sözü burada  konuk yazarıma bırakıyorum.

 

Ne kadar, nereye kadar plan yapabilir ki insanoğlu? Yeni evlenmiştik, hala okuyordum. . daha evli olmaya yeni şehir de yaşamaya ev geçindirmeye  her işi aynı anda yapmaya alışamamıştım. Ne yol biliyordum ne de iz. .sevmediğim  bir şehirdi zaten ve artık nefret ettiğim  şehir oldu  … Özel hayatım oldukça Karışık ve yeterince zordu. . ve Rabbim kaderime yazılanın, Artık yaşama vakti geldiğini  göstermişti bana..

Hamile olduğumu tesadüfen öğrendim, çünkü  hiç ihtimal vermiyordum olamazdı.. Bunun olamaması  için önlem anlıyordum. Ama Yaradan ol der ve oluverir!Hamileliğimin BAŞINDA  çok garip belirtiler yaşadım, tiroid sorunlarım vardı. .ve tiroidinden sorunlu olanların hamile kalması oldukça zormuş. Rabbim OL derse oluverir!Arkadaşlarım  artık bir test yapmam gerektiğini  söylediler iyi ki de demişler. . Yoksa kim bilir neler yapacaktım.

Mağazanın kapanışına tam 10 dk. vardı koşa koşa  gidip bir test aldım ve pozitif! GERÇEKTEN sok geçirdim derler ya şok’a girdim. Nasıl olur bu? İlk tepkim ağlamak oldu. Korktum bilmiyorum niye neden ama korktum. Ve Ağladım. Eşimi arayıp eve gelmesini söyledim tabi hamile olduğumu da söyledim. Ne yapacağımızı bilemedik. Ailelerimizle paylaştık ben bir hevesle herkesle paylaştım. Ki şimdi o kadar pişmanım ki keşke ailelere bile söylemeseydik. Ne bileyim tatile gidiyoruz, başka ülkeye çalışmaya gidiyoruz bilmiyorum mutlaka bir yolu olmalıydı. Son Pişmanlık  fayda etmez arkadaşlar.:)

Jinekoloğumuza gittigimizde henüz 5haftalık  olduğunu söylemişlerdi. Yanigerçekten  hamileydim.. Nedense bir mutluluk sarmıştı beni ve eşimi. Ben ANNE o BABA olacaktı. 3 hafta sonra tekrar gelmemizi istediler. O Arada fecibulantılar  başdönmeleri iştahsızlıkhamileliğe  dair ne varsa erkenden başlamıştı. Ve bunun tabiki sebebi vardı.

Ikinci Randevumuzda, 8,5 haftalık hamileydim. . Kalbini dinletti müthiş! O kadar telaşlı atıyordu ki . . jinekolog ölçümleri yaparken. . Beni titreme tuttu sanırım hissetmiştim dünyamın Başıma  yıkılacağını.. Eşim ikiz mi diye sordu? Bakıyorum diye cevap geldi ve saymaya basladı. . 1 dedi ve 2 dedi.. İkiz  mi dedik? Ben gülmeye basladım eşim de öyle hayalimdi ya inanırmısınız? Hayalimdi .. ikiz annesi olmak. Zaten ailemde de vardı ikiz oyy (suan yazarken yüzüm gülüyor☺️). Biz gülüyorduk ama kadının yüzü düşmüştü.. içime bir Üşüme titreme geldi bir kararti çöktü üstüme..Evet ve o an.. 3,5 haftalık pembe rüya kabusa dönüşmeye ramak kala. . 2 dakikaLık mutluluk aylarca belki senelercesürecek  sıkıntılara..

Size burda bakamayız dediler hamileliğiniz zor bir hamilelik riski çok fazla dediler. Hastane’de kontrol altındaolmanız  gerekiyor. Ve randevumuzü onlar aldı.. bana verdikleri kağıtaki tüm Tıbbi  terimleri okudum internetde günlerce araştırdım. . ve okuduklarım beni dehşete düşürdü diyebilirim. . Inanamadım.. hemen filmler hikayeler okumaya basladım çoğu da Amerika’da prematüre anneleri her aşamayı  paylaşmışlar. Onlar bilinçli bilinçsiz o kadar faydalı bir şey yapmışlar ki .. Bu yüzden ben de bu yola girdim. Ailemle paylaştım, çevremle paylaştım.. kimse inanmadı"</p

 

Rabia Demirtaş

 İlgili Mesajlar

Leave a Comment