Benim Blogum Benim Hikayem

Bende isterdim ‘’ Güneşli bir günde deniz bize şarkılar söylerken ‘’ diye başlayan bir doğum hikayesi yazmayı.. Ya da günüm geldiğinde doğum çantamı alıp tatlı bir telaşla Annelik serüvenine başlamayı..

Lakin oldum olası hep farklı olmayı severim. Farklı olmayı seçerim..Kimselerin yapamadıklarını yapmak, herkesten farklı işler yapmayı isterim hep..Annelik serüvenimde bir çok Anne’ye kıyasla farklı oldu..

Herkes gider Mersin’e Ben giderim tersine !

Haaa bana sorsalar bu kadar farklı olmak ister miydim ? bilmiyorum..Ama Yaradanın benim için seçtiği role razıyım..

İkizlerim Duru ve Kaan’ın prematüre doğumu ve devamında yaşadığımız sıkıntıları yazmak için başladığım bu yolculukta  etrafımda bir parça bile bir ışık yakabilmek, birilerinin yüreğine dokunabilmek çok güzel bir duygu..
Paylaştıkça azalır sıkıntılar, çoğalır mutluluklar ..

Blogum Anne-Bebek kategorisinde erken doğum serüveninden başlıyor.. Yani konunun en dibine , en özüne kadar iniyor J

Bazen arkadaşlarım ‘’ yeter artık Evrim, senin çocukların prematüre değil artık büyüdüler, kafayı yiyeceksin prematüre bebeklerle ‘’ diyorlar.. ama ben deneyimlerimi paylaşmayı ve rehber olmayı sevdim. Bu alanda hizmet etmeyi sevdim..

Yazmayı sevdim Ben.. Çok klişe bir laf vardır ya hani. ‘’ Hayatımı yazsam Roman olur ‘’ diye.. İnanın benim Hayatımın son 6 yılı aynen öyle..

Yazarak kendimi özgür hissediyorum.. Yazarak kendimi ifade ediyorum.. Yazmak tarihe imza atmaktır. Yazmak bir iz bırakmaktır..Bende önemli bir deneyim yaşadığıma inandığım için yazıyorum..Ajitasyon değil, güç dolu, umut dolu, azim dolu olduğu için yazıyorum…

Bu Blogta Annelik serüveni sadece biraz erken başladı..

İz bırakabilecek bir doğum hikayem olduğu için yazıyorum. Farklı bir deneyim olduğu için yazıyorum.. Benden sonra gelenler kendisini yalnız  hissetmeyeceği için yazıyorum.. Sıradan olmadığı için yazıyorum ..

 

Not: Ülkemizde her yıl 150.000 Bebek Prematüre doğuyor. Çoğul doğum oranları çok yüksek ve genelde erken doğum oluyor.Burada yer alan uzman görüşleri, başka Annelerin hikayeleri, normal Anne-Bebek-Çocuk gelişimi bir rehber niteliğinde.

İlgili Mesajlar

Leave a Comment