Çoğullarla A’dan Z’ye Yaşam ‘ Kitabının tanıtımı

Çoğullarla A’dan Z’ye Yaşam ‘ Kitabının tanıtımı

” Çoğullarla A’dan Z’ye Yaşam” Kitabının tanıtımı

 

Katıldığım bütün etkinliklere ait notlarımı siz takipçilerim ile paylaşıyorum biliyorsunuz. Dün katıldığım ‘ Çoğullarla A’dan Z’ye Yaşam ‘ kitabından da elbette faydalı notlarım var size.

İkizlerime ilk hamile kaldığımı öğrendiğim de ben çok ama çok şaşırmıştım. Ailemde hiç ikiz yoktu, eşimin ailesinde de yoktu. Yakın çevremde ikiz çocuk büyüten hiç görmediğim için endişelerim ve heyecanım kat kat fazlaydı. İkizlerime hamile olduğumu Doktorumdan öğrenir öğrenmez internet üzerinden araştırmalara başladım. Karşıma www.ikizanneleriyiz.biz çıktı. Hemen üye oldum.Orada yazan harika ikiz doğum hikayelerini ve tecrübeleri okudukça endişelerim zaman ile azaldı.

Yani demem o ki, bir bebek dünya’ya getirmek zaten başlı başına mucizevi ve zor bir işken ikiz büyütmek çifte zor, çifte mucize. İşte böyle durumlarda elinizin altında tecrübelerin, uzman görüşlerinin, çoğul çocuk ailelerinin en çok merak ettiği soruların cevaplarının bulunduğu bir kaynak olması harika olurdu değil mi ?

‘Evet’ dediğinizi duyar gibiyim :) İşte bende size tam böyle bir kaynaktan bahsediyorum. Yenidoğan yoğun bakım uzmanı aynı zamanda çocuk hastalıkları uzmanı Dr.Gülnihal ŞARMAN, az önce size bahsettiğim harika sitenin http://www.ikizanneleriyiz.biz kurucusu İlknur OKAY ve ikiz annesi Ferda Maden YILDIRIM’ın yazdığı bu kitap çoğul çocuk aileleri için klavuz niteliğinde.Çoğul gebeliğinizin başlangıcından itibaren çanta hazırlamadan hastane seçimine, bebeklerinizin ay ay gelişim döneminden günlük etkinlik takvimlerine, çoğulların sağlığından tuvalet eğiitmine, okul döneminden ergenlik dönemine varıncaya kadar, beslenme, aile düzeni, çoğullarla tatil gibi bir çok konuda  yararlı bilgiler ve önemli ip uçları var kitapta. Dr. Gülnihal ŞARMAN gibi Yeni doğan yoğun bakım alanında değerli bir uzmanın görüşleri olması çoğul çocuk aileleri açısından byük fırsat. www.ikizanneleriyiz.bizhttp://www.ikizanneleriyiz.biz  kurucusu İlknur OKAY kitapta siteye üye 13.000 annenin en çok sorduğu, merak ettiği sorulara yer verdiklerini belirtti.

Bende bilhassa okul dönemi ve 5.yaş sonrası verilen bilgilerden çok fayadalanacağımı düşünüyorum. Zaten kitabı okuyup tekrar burdan yazıcam size.

Basın Lansmanına katılan çoğul çocuk ailelerine bu harika kitap hediye edildi.

Çoğul çocuklarla ilgili bir şey yapılır da ben çoğullarımla hiç geri kalırmıyım ? Çoğul çocukarımı aldım gittim Tabiiki :)İlgili Mesajlar

Leave a Comment