Fatma KIRTEKE erken doğum hikayesi

fatma kırteke doğum hikayesi

Fatma KIRTEKE erken doğum hikayesi

 

Doktor’a gittim hiç bir sorun yok. Birde eşin gelsin dedi. Eşimi zorla ikna ettim ve gittik sperm tahlili yaptırdık. Sadece 6 tane canlı sperm olduğunu sadece tüp bebek yöntemi ile bebeğimizin olacağını söyledi Doktor.

Hemen tüp bebek merkezi ile görüştük. Tedavi başladı ve ilk deneme de tuttu. 4 ay hiç yerimden kalkmadan yattım. Artık sıkılmıştım ama sabrediyordum Doktor artık normal hayatına devam edebilirsin dedi. Sanki dünyalar benim oldu. Çok rahat bir hamilelik geçirdim 33. Haftaya kadar.

33. hafta çok sancım oldu ve 33 hafta 4 günlükken sabah 7 buçukta suyum geldi. Ağlayarak hastane’ye koştuk eşimle. Doktor ‘ Bebek eşinden ayrılmış ‘  dedi.
Acil sezeryana aldılar. 1600 gr doğdu kızım 27 gün kuvezde kaldı. Çok zor geçti o bir ay ve Doktor bebeğin gözlerinde problem olduğunu söyledi. Araştıma hastanesine sevk ettiler. Hemen gittik, çok şükür birşey çıkmadı 2060 gr’dı Hastaneden aldığımda. 1 ay benden başka kimse almadı kucağına. Bu arada sütüm kesildi üzüntüden. Hiç emziremedim kızımı ama çok şükür sağlıklı ve iyi. Kızım 9 aylıkken bir mucize oldu ve ben şimdi ikinci bebeğime hamileyim. Olmaz demişti doktorum ama Rabbim verdi. Kızım 14 aylık ve oğluma 28 haftalık hamileyim. Erken doğum riskimiz var.

Her şeyin hayırlısını versin Rabbim. Hayatta imkansız diye bir şey yoktur. Yeter ki yürekten isteyin. Yüce Yaradan kimsenin kucağını boş bırakmasın…İlgili Mesajlar

Leave a Comment