Hayaller ve Gerçekler

25 Haftalık doğan ikiz erkek bebek Annesi Rabia yazdı.. Blogumda sözü konuk yazarımıza bırakıyorum..

 

Bir bebek müjdesi Anne ve Babayı oldukça heyecanlandırır değil mi? bende heyecanlanmıştım..

 

 

Bebek arabalarına bakmaya başlamıştım. yatak odası takımlarına hele bir dur değil mi? Doğmamış çocuğa don biçilmez ki?.. 

Benim de hayallerim vardı heveslerim vardı. Mesela, ikiz olduğunu öğrenmeden önce bebek arabası bakmıştım. kocaman tekerleri vardı kocaman arabaydı ayni eski zamanlardaki gibi 70li yıllardan bu güne ışınlamış bir arabaydı sanki. ikiz olduğunu öğrendikten sonra bugaboo donkey twin istiyordum.. ama çocuklarımın karnımda hayata kalıp kalmayacağı belli değildi ki niçin bakıyordum?

Hamileliğimde güzel elbiseler almak isterdim, hamile elbiseleri giyip resimler çekip an ve an karnımın nasıl büyüdüğünü resim çekmek isterdim. 

Isterdim bende istemezmiydim isterdim… kocişimle el ele tutuşup yürüyüşler yapıp birden yorulup oturmak isterdim.. Hamileyken tatile gitmek isterdim mesela, Çocuklarım için odalar hazırlayıp kiyafetler almak isterdim. Evimi oyuncaklarla doldurup, yerli yersiz ağlamak isterdim. canımın mesela o mevsimde bulunmayan bir şey çekmesini, kocişimin de heryerde onu aramaya gitmesini isterdim. Babyshower yapmak isterdim çatlayana kadar yemek yemeyi, fil kadar şişip, doğum sonrası fil yavrusuna dönüşmeyi isterdim. şöyle kocaman karnımla hava atmak isterdim, içimde iki tane bebek var dercesine içim rahat bir şekilde, korkmadan çekinmeden cinsiyetlerini paylaşıp aldığım kiyafetleri sevdiklerimle paylasmak isterdim. Anneciğime battaniyeler ördürüp, patikler ördürüp aaaay çok tatlıııı diyerek erimek isterdim. Hamileliğimin son haftalarına gelmek isterdim.. yavrularımın sağlıklı bir şekilde, Dünya’nın en güvenli yerinde güzelce bu dünya için hazırlanmasını isterdim. Son haftalarda artık dayanamıyorum demek isterdim cok zorlanıyorum demek isterdim. Hastane icin çantamızı hazırlamak isterdim… 

birden suyumun gelmesini isterdim kocisime haber edip onun paniklenmesini isterdim elimizin ayağımıza dolaşmasını ne yapacağımızı bilemediğimiz anların Olmasını isterdim. Normal doğum olsun isterdim, doğum sancıları çekmek isterdim.. onların Ağlayarak dünyaya gelmelerini isterdim! doğdukları anda ilk beni görmelerini isterdim.. kucağıma verildiklerinde onlara dokunup Hoşgeldin bebeğim demek isterdim. Hemşirenin bebişlerimi hazırlayıp evden getirdiğim cicileri giydirmesini, beşiğe koyup eşimin bebeklerimi tekrar benim Yanıma getirmesini isterdim.. emzirmek isterdim.. hastanedeki odamin güllerle çiçeklerle balonlarla dolup taşmasını isterdim. Lohusalik geceliğimi giyip Başıma kırmızı kurdalemi bağlamak isterdim o halde bile makyajimi yapıp kırmızı rujumu sürmek isterdim. Annemin lohusa şerbeti yapmasını isterdim. lohusalığım nedeniyle şımarıklık etmek isterdim nazlanmak isterdim.. oğluşlarıma kocişimle mutlu bir şekilde evimize gitmek isterdim. çocukların geceleri beni uyutmamasını isterdim. O mis gibi kokularını içime çekmek isterdim. onlarla parklarda gezmeyi isterdim, çarşılara gitmeyi.. alışverişler yapmayı isterdim tatile gitmek isterdim paşalarımla. 

 

Rabia

Instagram / Rabistje

Konuk Yazar

https://alplerim.wordpress.com/

İlgili Mesajlar

Leave a Comment