İkiz kardeş olmak

İkiz kardeş olmak

İkiz kardeş olmak

Bugün sadece çocuklarıma olan sevgimi ve ikiz kardeş bağlarına olan hayranlığımı anlatmak istiyorum. Herkesin kardeşi olabilir ama ikiz kardeşler arasındaki bağ bambaşka. Bu tezi her gün yeniden doğrularcasına izliyorum birbirlerine olan düşkünlüklerini. Bilhassa kızım kardeşine çok bağlı. Duru anaç bir yapıya sahip. Biz kadınların genlerinde var Anne şefkati.

Minicik bir kız çocuğunun yüreğine Anne şefkati koyan Yaradana şükürler olsun.

Eğer Kaan’a biraz sinirlenir sesimi yükseltirsem Duru hemen  yanıma gelip ‘ Anne canım kardeşime neden bağırdın ‘ diye hesap sorar. Sonra gider kardeşine sarılır, öper.
Kaan’a biraz daha fazla ilgi göstermem gerekti hep doğumdan beri. Duru bunu hissetmiş olmalı ki Kaan’ı her zaman koruyor. Kaan’da ne zaman başı sıkışsa soluğu Duru’nun yanında alıyor.

Biz evde kural koyup canlarını sıkıcak bir şeyler yapmışsak birbirlerine sarılıp güç bulduklarını hayranlıkla izliyorum. Anne-Baba’ya bile birbirlerini savunuyorlar. Böyle durumlarda ben karşılarında çaresiz ve aciz kalıyorum şaşkınlıktan.

Bazen birbirlerinin omuzuna yaslanıp kendi aralarında sohbet ediyorlar. Nasıl öyle olmasın ki ? Aynı anda Anne rahmine düştüler. Aynı anne rahminde 9 ay 10 gün olmasa da 6 ay 10 gün birlikte kaldılar. Malum erken doğum olduğu için. Sadece 1 dk. ara ile doğdular. Tabii ya ikiz kardeş olmak bambaşka.

Her günüm Yüce Yaradan’a ikiz annesi olduğum için şükretmekle geçiyor. Çok şükür, çok şükür, çok şükür. Tamam kabul ediyorum çok zor çoğul çocuk Annesi olmak ama tadı bambaşka.

Hayat boyu hep omuz omuza hep yan yana olun inşallah.İlgili Mesajlar

Leave a Comment