İkizlerden Önce mi, Sonra mı Yazmaya başladım

Nur Yerlitaş olayını sosyal medyada duymayan kalmamıştır. Jüri üyeliği yaptığı bir yarışma programında , bebek kıyafeti giyen yarışmacılardan birini eleştirirken ” Prematüre doğmuş, hastalıklı, zayıf, cılız ” sözleri Premaütre Annelerini ve tüm duyarlı insanları ayağa kaldırmıştı.

Sosyal medyada bizlerde medeni bir şekilde protesto etmiştik. Toplumda zaten bir ön yargı var Prematüre Bebeklere karşı. Türk Halkı olarak kıyaslama yapmayı pek severiz. Miyadın da doğan bebeklerle kıyaslayıp prematüre bebek annelerini üzebiliyoruz..Blogger Anne olarak bu ön yargıyı kırmaya çalışırken üstüne Nurella’nın bu sözleri işimizi zorlaştırdı..Ama ben kendisinin konuya hassasiyet gösterip ekranlarda özür  dileyeceğinden çok eminim.

Konu ile alakalı yapılan TV programlarından birinde benimde canlı yayına telefon ile bağlanarak konuşma imkanım oldu.Beyaz TV’de yayınlanan ” Söylemezsem Olmaz ” programında konuşmaya başladığımda , Sevgili Lerzan Mutlu bana sordu ; ” İkizleriniz doğmadan öncede yazıyor muydunuz ? Yoksa evlatlarınız bu şekilde doğduktan sonra mı yazmaya karar verdiniz ? ” Ne kadar anlamlı, ne kadar manidar bir soru..Beni tekrar silkeledi..

Anne olduktan sonra aynı zamanda bir hemşire, bir fizyoterapist, bir öğretmen, iyi bir aşçı ve daha neler neler olabiliyor İnsan..Ben birde ” Yazar ” oldum.. Anne olmak İnsana ne kadar çok değer katıyormuş meğerse..İçinde bütün gizli kalmış güçleri ortaya çıkarıyor ..

Doğru ! Okul yıllarımda kompozisyon bile yazamazdım. İki cümleyi bir araya getiremezdim.

Anne olduktan sonra, İkizlerim Duru Ve Kaan doğduktan sonra duygularımı yazarak ifade etmeye başladım. Bambaşka bir güç ve ruh hali ile..

Kendimi yazarken buldum..Anlatmak, paylaşmak istedim.. Paylaştıkça hafifledim..

Benim hikayem bildiğiniz gibi sıra dısı bir  hikaye… Prematüre doğan Duru ve Kaan ile verdiğimiz hayat mücadelesi, sonrasında yaşadığımız sağlık sorunları, maddi-manevi sorunlar, azim, mücadele ve bir çok şey..

Onlar doğumları ile Annelerini Yazar yapan İkizler..İlgili Mesajlar

Leave a Comment