Islak Mendil Yerine Islak Pamuk

Islak Mendil Yerine Islak Pamuk

Islak Mendil Yerine Islak Pamuk

‘ Bebeklerin alt temizliğinde  ıslak mendil kullanımı tahrişe ve çatlaklara neden olmaktadır.Bu nedenle kabızlığın iyileşmesi engellenir.’

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi
Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcısı
Yrd.Doç.Dr.Kadir Öymen HANÇERLİOĞULLARI

Bebeklerim kuvözden eve geldiğinden itibaren ciltleri için ıslak mendil kullanmaya kıyamadım. Yeni doğan bebekler  için kaliteli ve alkolsüz olduğunu iddia eden markalar var ama ben yinede doğal bir yol kullandım.

Nasıl mı ?

Ünlü bir bebek ürünleri satan bir markadan iki bölmeli küçük bir küvet aldım. Islak pamuk hazırlamak için üretilmiş bir ürün bu zaten. Her sabah hiç üşenmeden küvetin her iki tarafına o gün kullanabileceğim kadar pamukları parçalayıp koydum. Üzerinede su ısıtıcıda kaynatılmış kaynar su gezdirdim. Islanacak kadar gezdirmek yeterli. Pamuklar suyun içinde yüzmesin. Sonra üstünü streç ile kapattım.
Duru ve Kaan çiş yaptıklarında bu hazırladığım ıslak pamuklarla sildim. Kaka yaptıklarında mutlaka yıkadım poplarını. Her kaka yapımında yıkamak elbette biraz zahmetli. Ben ikizlerimi yardımcı bakıcı ve anneanne ile büyüttüm. Bu yüzden yapabileceğim herşeyin en iyisini yapmaya çalıştım. Tuvalet eğitimini aşana kadar sadece çok mecbur kaldığım nadir durumlarda sildim popolarını.

Bilhassa bu sıcak yaz günlerinde  24 saat poposunda bez olan bebeklerin yıkanması onları ferahlatacaktır. Ne kadar kaliteli de olsa bebek bezi cildi tahriş ediyor. Her fırsatta bebek cildi su ile buluşursa Bebeği’de rahatlatır.

Çoğul bebekleri yalnız büyütenler her kaka yapımında yıkayamayabilirler. O zamanlar da sadece ıslak mendil kullanılabilir ama mümkün olan her fırsatta yıkamak en iyisi.

Şuan ıslak mendili dışarıda bir şeyler yerken el-ağız silmek için kullanıyoruz. Artık 4,5 yaşını geçti benim ikizlerim.İlgili Mesajlar

Leave a Comment