Prematüre Bebeğin İlacı Anne Sütü

Prematüre Bebeğin İlacı Anne Sütü

“Prematüre bebek sahibi annelerin sütü, içerdiği besin değeri açısından; zamanında doğum yapmış bir annenin sütünden çok farklı. Minik yavrusunun ihtiyacını karşılayacak tüm unsurları barındırıyor. Kısacası, anne sütü prematüre bebek için fiziksel ve ruhsal gelişiminden enfeksiyonlara dek eşsiz şifa kaynağı!” dedi.

Acıbadem Fulya Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlusu Dr. Ülkü Tıraş

Anne sütü mucizesi bizim prematüre bebeklerimiz için hayati önem taşıyor. Prematüre Bebek sahibi olan bir Anne’nin vücudu Bebeğinin hityacına göre süt üretiyor. Vücuttaki süt üretimi sabah ve akşam saatleridne bile farklı zengin içeriklere sahip oluyor. Bu yüzden ne kadar zor olsada her erken doğum yapan Anne mutlaka süt sağmalı..

Erken doğum yapan Anneler için süt sağmak çok kolay değil..Ben şahsen ani bir doğum yaptığım için şoka girmiştim. Uzun bir süre durumu kabullenememiştim.. Mümkün olduğunca iyi beslenip süt sağdım ama üzüntü ve stres yüzünden her sağmadan en fazla 10 cc gelen sütüm 1 ay sonra kesildi..
Siz siz olun Bebeğinizin mutlaka eve sağlıkla geleceğine inanın ve mutlaka süt sağın..

Yeni doğan yoğun bakım çok inişli çıkışlı bir yoldur. Doktorlar maalsef olumsuz bilgiler  verebiliyorlar.. Bu biz Anneleri alt üst edebiliyor.. Bu konuda keşke daha dikkatli olunabilse ama maalesef.. Onlarda kendilerince haklı.. Olumsuz tablolar da yaşanabiliyor, bu yüzden temkinli olmaları gerekiyor..

Bu durumda bize düşen tüm olumlu düşünceleri kendimize çekmek ve bol bol dua etmek.. Tabii ki süt sağmaya devam ederek..İlgili Mesajlar

Leave a Comment