Prematürk Koalisyonu 17 Kasım Dünya Prematüre Günü Davetindeyiz

Prematürk Koalisyonu 17 Kasım Dünya Prematüre Günü Davetindeyiz

Prematürk Koalisyonu 17 Kasım Dünya Prematüre Günü Davetindeyiz

 

Ülkemizde ve Dünya’da Prematüre Bebeklere ve yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek amacı ile Kasım ayı ” Prematüre Bebek Farkındalık Ayı ” olarak ilan edildi. Dünya üzerinde her  Bebekten 1’i Prematüre doğuyor.. Ülkemizde her yıl yaklaşık 150.000 bebek prematüre doğuyor.

” Prematüre Bebek Koalisyonu ” Ülkemizde erken doğumların nedenlerinin saptanıp önlenmesi ve prematüre bebek konusunda uzman personelin yetiştirilmesi ve farkındalığın arttırılması sebebi ile alanında uzman bir çok Hekimin ve El Bebek Gül Bebek derneğinin öncülüğü ile kuruldu.

17 Kasım 2014 Dünya Prematüre Gününde Prematürk Koalisyonun düzenlediği ” Benim umut dolu küçük an’ım ” fotoğraf yarışmasının ödül törenindeydik. Yarışmaya prematüre bebek fotoğrafları ile bir çok aile ve hekim katıldı.

Davette Türk Neonatoloji Derneği Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Fahri Ovalı bir açılış konuşması yaptı ve prematüre bebeklere dikkat çekti. Ardından El Bebek Gül Bebek Dernek Başkanı Özgül Doğa KELEŞ bir açıklama yaptı. Yarışmada ödül alan 3 aileye ödülleri verildi. Fotoğraf sanatçısı Sevgili Ayça OĞUŞ’ta www.aycaogus.com bizde eşlik etti.İlgili Mesajlar

Leave a Comment